BEROEPS ORGANISATIE KUNSTENAARS BEROEPS ORGANISATIE KUNSTENAARS
BEROEPS ORGANISATIE KUNSTENAARS BEROEPS ORGANISATIE KUNSTENAARS

Op het Prikbord van BOK worden oproepen voor kunstenaars geplaatst. Zoals inschrijvingen voor kunstopdrachten, het aanbod van atelierruimte en oproepen voor deelname aan exposities.

Let op: Kunstopdrachten, oproepen of prijsvragen voor kunstenaars onder de aandacht brengen bij BOK? Lees over de verschillende mogelijkheden op deze pagina. Berichten kun je sturen naar de redactie

De redactie van BOK baseert zich op informatie van derden. Inhoudelijke vragen m.b.t. inschrijvingen voor kunstopdrachten, kunstwedstrijden, etc... kunnen, tenzij anders vermeld, het beste gesteld worden aan de organiserende partij.

Overige oproepen

dinsdag 21 juli 2026
Open Call: Het PFAS Saneringsatelier Rijkswaterstaat

dinsdag 14 juli 2026
Open Call: aangekleed standbeeld voor Festival Voor de Vloed '26

woensdag 8 juli 2026
Open Call: Ontwerpwedstrijd Bandkeramisch Landmark A2

woensdag 1 juli 2026
Open Call: Kunst die verbindt

woensdag 1 juli 2026
Open call Mural Trafohuis Gronsveld

zaterdag 27 juni 2026
Open Call Gemeente Amersfoort 2027

vrijdag 26 juni 2026
Open Call: Tussen Kunst en Kerst 2026

vrijdag 26 juni 2026
Open Call - Symbio Kunstprijs 2026-2027

vrijdag 19 juni 2026
Open Call: Kunstenaars gezocht voor landmark met veeneiken

dinsdag 9 juni 2026
Open Call: KIEM-pakket

dinsdag 9 juni 2026
Ballotage Kunstenaarsvereniging Hoorn e.o.

vrijdag 29 mei 2026
Residentie Zorgsporen bij Kunstliefde

woensdag 27 mei 2026
Open Call Meesterverbinding 2026

woensdag 29 april 2026
Open call: Het Onzichtbare Zichtbaar

woensdag 29 april 2026
Open Call: WijkMakers zoekt Cultuurmakers

woensdag 29 april 2026
Open Call: Ontwerpatelier Leisure...

dinsdag 28 april 2026
Vacature: Kunstenaar – Levenslust Academie 2.0

woensdag 15 april 2026
Kunstopdracht OV-Hub Haarlem

maandag 16 maart 2026
Ballotage Kunstenaarsvereniging Hoorn e.o./De Boterhal

woensdag 11 maart 2026
Open Call: Makermomenten 2026

woensdag 25 februari 2026
Open Call: Heilige Aarde / Sacred Earth

vrijdag 6 februari 2026
Open Call: Collaborative Artistic Practice

woensdag 4 februari 2026
Open Call Vrouw Muskens 2026

woensdag 28 januari 2026
Open Call ‘Ode aan Claes Sluter’

woensdag 28 januari 2026
Open Call De Arcade 2026

Kunstopdracht: Een beeld van Henk Taets van Amerongen

woensdag 28 juni 2023

Stichting Landgoed Calorama in de gemeente Noordwijk (Zuid-Holland) zoekt een kunstenaar die een driedimensionaal beeld kan maken van de laatste eigenaar van buitenplaats Calorama, Henk Taets van Amerongen. Het beeld zal geplaatst worden in de historische tuin nabij het woonhuis. De foto hier boven is de plek voor het woonhuis van Landgoed Calorama waar het beeld komt te staan, met als inzet een foto van Henk Taets van Amerongen.

Achtergrond Henk Taets van Amerongen

Henk Taets van Amerongen was een man die bekend stond om zijn sterke persoonlijkheid en eigenwijze karakter. Hij was begaan met zijn medemens, had een groot hart, was emotioneel en gevoelig, hield van een bourgondische levensstijl, had een grote passie voor muziek en was tot in de kleinste details georganiseerd. 

Zijn familiehistorie was voor hem zeer belangrijk en hij had er alles voor over om deze te eren en te behouden, dat kwam onder andere tot uiting in restauraties en beheer van de historische familiebezittingen. Hij zag jacht en faunabeheer als een manier om de natuur te beschermen en te behouden voor de toekomst.

Zijn interesse voor techniek, zijn liefde voor (klassieke) auto’s waren een belangrijk onderdeel van zijn leven. Hij kwam uit een adellijk geslacht, maar wilde niet altijd als baron gezien worden, aangezien hij daar niet zelf voor gekozen had. 


Henk Taets van Amerongen kende een voorliefde voor klassieke auto's

Degenen die hem goed gekend hebben hopen dat een kunstenaar een beeld kan maken dat recht doet aan deze bijzondere man, die loyaal, respectvol en eerlijk was. 

Op onderstaande foto de plek waar het beeld van Henk Taets van Amerongen komt te staan:


De plek waar het beeld van Henk Taets van Amerongen komt te staan op Landgoed Calorama

Criteria

De criteria waaraan het beeld moet voldoen zijn heel breed. De opdrachtgever staat open voor zowel abstract als figuratief werk. Ook het materiaal dat gebruikt wordt staat vrij. Wel moet zijn karakter terug te zien zijn. Voor het kunstwerk is, inclusief ontwerp, vervaardigingskosten en plaatsen, een budget van € 15.000,- exclusief btw beschikbaar.

Procedure

Professionele beeldende kunstenaars én jonge net afgestudeerde kunstenaars worden uitgenodigd te reageren voor 1 oktober 2023. Uit de reacties worden 3 kunstenaars geselecteerd en gevraagd een schetsontwerp te maken. Daarvoor is een vergoeding beschikbaar.

Informatie en inzendingen

Inzendingen met cv en relevante en actuele informatie kunnen verzonden worden aan Judith de Haas. Meer informatie kan verkregen worden via de website Calorama en via Judith de Haas.