BEROEPS ORGANISATIE KUNSTENAARS BEROEPS ORGANISATIE KUNSTENAARS
BEROEPS ORGANISATIE KUNSTENAARS BEROEPS ORGANISATIE KUNSTENAARS

Op het Prikbord van BOK worden oproepen voor kunstenaars geplaatst. Zoals inschrijvingen voor kunstopdrachten, het aanbod van atelierruimte en oproepen voor deelname aan exposities.

Let op: Kunstopdrachten, oproepen of prijsvragen voor kunstenaars onder de aandacht brengen bij BOK? Lees over de verschillende mogelijkheden op deze pagina. Berichten kun je sturen naar de redactie

De redactie van BOK baseert zich op informatie van derden. Inhoudelijke vragen m.b.t. inschrijvingen voor kunstopdrachten, kunstwedstrijden, etc... kunnen, tenzij anders vermeld, het beste gesteld worden aan de organiserende partij.

Overige oproepen

dinsdag 21 juli 2026
Open Call: Het PFAS Saneringsatelier Rijkswaterstaat

dinsdag 14 juli 2026
Open Call: aangekleed standbeeld voor Festival Voor de Vloed '26

woensdag 8 juli 2026
Open Call: Ontwerpwedstrijd Bandkeramisch Landmark A2

woensdag 1 juli 2026
Open Call: Kunst die verbindt

woensdag 1 juli 2026
Open call Mural Trafohuis Gronsveld

zaterdag 27 juni 2026
Open Call Gemeente Amersfoort 2027

vrijdag 26 juni 2026
Open Call: Tussen Kunst en Kerst 2026

vrijdag 26 juni 2026
Open Call - Symbio Kunstprijs 2026-2027

vrijdag 19 juni 2026
Open Call: Kunstenaars gezocht voor landmark met veeneiken

dinsdag 9 juni 2026
Open Call: KIEM-pakket

dinsdag 9 juni 2026
Ballotage Kunstenaarsvereniging Hoorn e.o.

vrijdag 29 mei 2026
Residentie Zorgsporen bij Kunstliefde

woensdag 27 mei 2026
Open Call Meesterverbinding 2026

woensdag 29 april 2026
Open call: Het Onzichtbare Zichtbaar

woensdag 29 april 2026
Open Call: WijkMakers zoekt Cultuurmakers

woensdag 29 april 2026
Open Call: Ontwerpatelier Leisure...

dinsdag 28 april 2026
Vacature: Kunstenaar – Levenslust Academie 2.0

woensdag 15 april 2026
Kunstopdracht OV-Hub Haarlem

maandag 16 maart 2026
Ballotage Kunstenaarsvereniging Hoorn e.o./De Boterhal

woensdag 11 maart 2026
Open Call: Makermomenten 2026

woensdag 25 februari 2026
Open Call: Heilige Aarde / Sacred Earth

vrijdag 6 februari 2026
Open Call: Collaborative Artistic Practice

woensdag 4 februari 2026
Open Call Vrouw Muskens 2026

woensdag 28 januari 2026
Open Call ‘Ode aan Claes Sluter’

woensdag 28 januari 2026
Open Call De Arcade 2026

Kunstopdracht nieuwe woonwijk RijswijkBuiten

Rijswijk Buiten krijgt een kunstwerk. De commissie KunstRuimte van gemeente Rijswijk nodigt kunstenaars uit (van binnen en buiten Rijswijk) voor 12 januari 2017 een voorstel te maken voor een kunstwerk voor RijswijkBuiten.
Rijswijk Buiten krijgt een kunstwerk. De commissie KunstRuimte van gemeente Rijswijk nodigt kunstenaars uit (van binnen en buiten Rijswijk) voor 12 januari 2017 een voorstel te maken voor een kunstwerk voor RijswijkBuiten.

vrijdag 16 december 2016


Rijswijk Buiten krijgt een kunstwerk. De commissie KunstRuimte van gemeente Rijswijk nodigt kunstenaars uit (van binnen en buiten Rijswijk) voor 12 januari 2017 een voorstel te maken voor een kunstwerk voor RijswijkBuiten.


RijswijkBuiten
Deze nieuwe woonwijk tussen de A4 en Delft, is groen, duurzaam en innovatief en laat het gevoel van buitenplaatsen op een eigentijdse manier herleven. 

De commissie KunstRuimte van de gemeente Rijswijk heeft opdracht gegeven voor kunst in de wijk die reageert op deze karakteristieken. Het gaat om een kunstwerk op één centrale plek waar ‘veel gebeurt’ of een kunstwerk dat zich verspreidt over meerdere locaties in de wijk. De bewoners van RijswijkBuiten worden bij de realisatie van de kunst betrokken en het eindresultaat is tastbaar aanwezig in de wijk.

Voorstel indienen
De commissie KunstRuimte nodigt inwoners van Rijswijk uit om kunstenaars van binnen en buiten Rijswijk, die affiniteit hebben met dezethematiek, op dit bericht te attenderen. Kunstenaars kunnen tot 12 januari 2017 reageren naar B de Wit.

Selectie
De commissie KunstRuimte selecteert begin 2017 vier tot zeven kunstenaars die een schetsontwerp mogen maken. Uitvoerbare en goedgekeurde schetsontwerpen worden aan de bewoners van RijswijkBuiten gepresenteerd. Zij kunnen stemmen welk ontwerp volgens hen uitgevoerd moet worden. Vervolgens brengt de commissie haar advies uit. Op basis van de stem van de bewoners en het advies van de commissie bepaalt het college van burgemeester en wethouders welk schetsontwerp wordt gerealiseerd. Naar verwachting gebeurt dat in de loop van de tweede helft van 2017.

Buitenkunst
Met het realiseren van kunst in de openbare ruimte wil de gemeente Rijswijk, als uitwerking van de Cultuurvisie en Stadsvisie, de kunstbeleving in de publieke ruimte stimuleren en tegelijkertijd de stad op een aantrekkelijke manier inrichten.