Op het Prikbord van BOK worden oproepen voor kunstenaars geplaatst. Zoals inschrijvingen voor kunstopdrachten, het aanbod van atelierruimte en oproepen voor deelname aan exposities.
Let op: Kunstopdrachten, oproepen of prijsvragen voor kunstenaars onder de aandacht brengen bij BOK? Lees over de verschillende mogelijkheden op deze pagina. Berichten kun je sturen naar de redactie.
De redactie van BOK baseert zich op informatie van derden. Inhoudelijke vragen m.b.t. inschrijvingen voor kunstopdrachten, kunstwedstrijden, etc... kunnen, tenzij anders vermeld, het beste gesteld worden aan de organiserende partij.
dinsdag 21 juli 2026
Open Call: Het PFAS Saneringsatelier Rijkswaterstaat
dinsdag 14 juli 2026
Open Call: aangekleed standbeeld voor Festival Voor de Vloed '26
woensdag 8 juli 2026
Open Call: Ontwerpwedstrijd Bandkeramisch Landmark A2
woensdag 1 juli 2026
Open Call: Kunst die verbindt
woensdag 1 juli 2026
Open call Mural Trafohuis Gronsveld
zaterdag 27 juni 2026
Open Call Gemeente Amersfoort 2027
vrijdag 26 juni 2026
Open Call: Tussen Kunst en Kerst 2026
vrijdag 26 juni 2026
Open Call - Symbio Kunstprijs 2026-2027
vrijdag 19 juni 2026
Open Call: Kunstenaars gezocht voor landmark met veeneiken
dinsdag 9 juni 2026
Open Call: KIEM-pakket
dinsdag 9 juni 2026
Ballotage Kunstenaarsvereniging Hoorn e.o.
vrijdag 29 mei 2026
Residentie Zorgsporen bij Kunstliefde
woensdag 27 mei 2026
Open Call Meesterverbinding 2026
woensdag 29 april 2026
Open call: Het Onzichtbare Zichtbaar
woensdag 29 april 2026
Open Call: WijkMakers zoekt Cultuurmakers
woensdag 29 april 2026
Open Call: Ontwerpatelier Leisure...
dinsdag 28 april 2026
Vacature: Kunstenaar – Levenslust Academie 2.0
woensdag 15 april 2026
Kunstopdracht OV-Hub Haarlem
maandag 16 maart 2026
Ballotage Kunstenaarsvereniging Hoorn e.o./De Boterhal
woensdag 11 maart 2026
Open Call: Makermomenten 2026
woensdag 25 februari 2026
Open Call: Heilige Aarde / Sacred Earth
vrijdag 6 februari 2026
Open Call: Collaborative Artistic Practice
woensdag 4 februari 2026
Open Call Vrouw Muskens 2026
woensdag 28 januari 2026
Open Call ‘Ode aan Claes Sluter’
woensdag 28 januari 2026
Open Call De Arcade 2026
maandag 9 december 2013
“Er is discussie over de rol van kunstenaars in Nederland. Minister Bussemaker wil graag dat kunstenaars minder afhankelijk zijn van subsidie en dat ze samenwerken met andere disciplines en ondernemen. Critici vragen zich af waarom alles tegenwoordig economisch rendabel moet zijn”, staat op de website van het tv-programma Nieuwsuur naar aanleiding van een uitzending van afgelopen zaterdag.
Dit wordt verderop aangevuld met: “Het Rijk stimuleert culturele instellingen en kunstenaars de laatste jaren om meer eigen inkomsten te verwerven. Sinds dit jaar moeten ze nog meer werk maken van ondernemerschap. Instellingen richten zich bijvoorbeeld meer op het binnenhalen van giften en kunstenaars moeten zoveel mogelijk hun eigen geld verdienen.”
Bij BOK zijn we erg benieuwd naar reacties van kunstenaars. Moet kunst altijd economisch en maatschappelijk gezien iets opleveren? Is er een alternatief voor de overheid als die geen geld meer heeft?
Wat als kunstsubsidies veel meer opleveren (ook economisch, denk aan recreatie of toerisme) voor een stad of regio dan dat het de gemeenschap kost, is het snijden in kunstsubsidies dan niet eerder het weghalen van een investering in plaats van een bezuiniging?
Poneert de minister haar vraag wel op de goede wijze? Want hoeveel kunstenaars zijn er eigenlijk ‘afhankelijk’ van subsidie en wat verstaat de minister onder afhankelijkheid? Spreekt zij niet onnodig een hele grote groep aan die daar niet van afhankelijk is?
Het is de politiek die kunstsubsidies in het leven heeft geroepen, geïnitieerd en in stand houdt. Dus los van of je voor- of tegenstander bent van kunstsubsidie, een minister moet kunstenaars niet kwalijk nemen dat zij subsidie aanvragen. Waarom is het er anders?
Waarom wordt alles in een economische perspectief gezien, ook als het over kunst gaat? Leven we voor de economie? Of is er economie voor een goed/beter leven?
BOK is benieuwd naar jouw mening. Hieronder kun je reageren.