Op het Kunstnieuws van BOK doen we verslag van exposities. We bezoeken kunstbeurzen, galeries en andere podia voor beeldend kunstenaars. Zo nu en dan is er ook ruimte voor andere artikelen, zoals interviews, columns en opinie.
We willen zo een beeld schetsen van het kunstklimaat in Nederland en laten zien wat beurzen, galeries en andere podia voor professionele kunstenaars kunnen betekenen.
woensdag 17 mei 2023
De Gedenktuin van Monice Janson en Leontien Wiehink
zondag 14 mei 2023
Coen Vunderink bij MUGA Heerenveen
dinsdag 9 mei 2023
Schermtijd bij CODA Apeldoorn
zaterdag 6 mei 2023
Pauline van Buringen in het Werkpaard, Amsterdam-Oost
donderdag 4 mei 2023
Van open call tot kunstproject. Het proces na de selectie.
dinsdag 18 april 2023
Tjibbe Hooghiemstra exposeert bij De Buitenplaats
zondag 16 april 2023
Waaiportretten van Meg Mercx bij Heiloo
woensdag 12 april 2023
Groepsexpositie Milk & Cereals PART II
woensdag 12 april 2023
Groepsexpositie Milk & Cereals PART I
vrijdag 7 april 2023
Groepsexpositie Salon bij WEP in Groningen
woensdag 29 maart 2023
Liars, Diamonds and Dogs @ Galerie Larik Utrecht
donderdag 16 maart 2023
Brave New World in de Fundatie, Zwolle
donderdag 9 februari 2023
Art Rotterdam 2023
zaterdag 21 januari 2023
25-jarig jubileum van HOLT in Galerie Noord en Forma Aktua
dinsdag 17 januari 2023
TransFORmatie in Kunsthuis Waterland
woensdag 28 december 2022
Amsterdam Light Festival 22/23
dinsdag 13 december 2022
Feest van Licht in Heilige Landstichting
zaterdag 22 oktober 2022
Groepsexpositie in De Vishal van Haarlem
zondag 16 oktober 2022
MilanTheArtist @ Nicolaikerk Utrecht
woensdag 21 september 2022
Kunstenaarscollectief Plan XX in Pulchri
woensdag 21 september 2022
Zonderpunt presenteert draagbare expositie bij CareFull
zaterdag 10 september 2022
Dystopische Nieuwe Wereld in Hoorn
woensdag 17 augustus 2022
Vals Plat in Het Bonnefantenmuseum
donderdag 11 augustus 2022
Schurend Paradijs in Kunsthal KAdE Amersfoort
dinsdag 9 augustus 2022
Amerikaanse landschappen, grafisch realisme en de NY-bank in het Vrij Paleis van Amsterdam
maandag 30 november 2020
Tien jaar geleden, toen de naweeën van de economische crisis goed voelbaar waren in de kunstsector, verdwenen er meer galeries dan dat er bij kwamen. Vooral buiten de Randstad sloot de een na de andere galerie of presentatieruimte haar deuren. Gelukkig werd er, geheel tegen de trend in, ook hier en daar een nieuwe galerie geopend. Zoals Tsjalling Venema deed met 'with tsjalling' in Groningen. Eerst in de Oosterstraat, tegenwoordig aan de Kostersgang.
En dat is nu dus 10 jaar geleden. Galerie with tsjalling, consistent geschreven zonder kapitalen, jubileert! Dus is het tijd voor Taart. Venema vroeg 40 kunstenaars, waarvan een groot deel door de jaren heen al bij hem exposeerde, om kunst te laten zien rond dit thema.
De Friese documentaire fotograaf Tryntsje Nauta is één van de 40 en debuteert in de Groningse galerie met, Frieser kan het niet, 'Oranjekoek.' Het Friese gebak is op bijna klinische wijze gefotografeerd.
Tryntsje Nauta met Oranjekoek
''Beschrijf hoe je een tompouce eet. Als je dat kunt verwoorden, dan kun je overal over schrijven'', meende een van mijn docenten op de school voor de journalistiek ooit. Damn, dat bleek lastiger dan gedacht. Erica Scheper laat wel, tot in perfectie. zien hoe je een Tompouce schildert. Hyperrealistisch, in exact de juiste kleuren.
Erica Scheper met Tompouce
Karel Dicker met Taart
De Taart van kunstenaar Karel Dicker doet me nog het meest denken aan Sachertorte en terug verlangen naar mijn tijd in Wenen. Beeldenmaker Erik Buijs, die begin 2021 een soloexpositie heeft bij with tsjalling, heeft zijn kenmerkende zilvergrijs kleurige mens(of trol) achtige figuren gecombineerd met een taart in felle kleuren, wat een prettig contrast oplevert.
Erik Buijs met Feestbeest - oplage 25
De bruidstaart 'white cake' van Anne van As mag niet ontbreken. Vlaai wel, want vlaai mag altijd ontbreken. Appeltaart niet, Tsjalling trakteert graag op een stuk appeltaart. Tot en met 9 januari is de expositie Taart te zien bij Galerie with tsjalling. van woensdag tot en met zaterdag, met meer kunst dan dat er ruimte is in dit fotoverslag. Een feestelijk intermezzo in donkere dagen. Proficiat!
Anne van As met 'White cake #1'
Kamile Česnavičiūtė met 'I'm done'
Eduard Bezembinder Untitled - oplage 3
Jorge Vicén - 'Earth is flat like a cake'
Bert Namenwirth - Naakten met taarten
Chiaki Kamikawa
Cor Groenenberg - Aardbeientaart
Merijn Hos - Flowers
Niek Hendrix - 'A fiew on pieces'
Sander van Deurzen - Taart voor het modernisme