Op het Kunstnieuws van BOK doen we verslag van exposities. We bezoeken kunstbeurzen, galeries en andere podia voor beeldend kunstenaars. Zo nu en dan is er ook ruimte voor andere artikelen, zoals interviews, columns en opinie.
We willen zo een beeld schetsen van het kunstklimaat in Nederland en laten zien wat beurzen, galeries en andere podia voor professionele kunstenaars kunnen betekenen.
dinsdag 21 november 2023
Nieuwe vrijheidsbeelden in Stedelijk Museum Alkmaar
vrijdag 17 november 2023
Heringa/Van Kalsbeek in Kunstmuseum Den Haag
zaterdag 11 november 2023
Schoonheid en vergankelijkheid in Zwijndrecht
donderdag 9 november 2023
Duistere kunst in Kunstenaars Centrum Bergen
donderdag 9 november 2023
Enter New Babylon bij Tetem
dinsdag 24 oktober 2023
Poorter & Brugman bij MUGA Heerenveen
donderdag 28 september 2023
Dolf Verlinden bij Off Hook in Groningen
zaterdag 9 september 2023
Zomersalon NkvB op de NDSM-werf PART II
zaterdag 9 september 2023
Zomersalon NkvB op de NDSM-werf
dinsdag 5 september 2023
De mens volgens Art Hilversum
woensdag 9 augustus 2023
De folly's van Folly Art Norg
woensdag 9 augustus 2023
Ron Mandos Best of Graduates PART II
zaterdag 5 augustus 2023
Ron Mandos Best of Graduates PART I
woensdag 2 augustus 2023
Expositie Caroline Sarneel in het Bonnefanten
vrijdag 28 juli 2023
Voorhout Monumentaal II
dinsdag 25 juli 2023
Voorhout Monumentaal I
donderdag 20 juli 2023
Eline Boerma en Vivian Mac Gillavry bij Galerie Pouloeuff
dinsdag 18 juli 2023
Bubbling Under; 40/20 jaar Hotel Maria Kapel
dinsdag 11 juli 2023
Kunst in Grote Kerk Naarden
maandag 26 juni 2023
Terugblik Groepexpositie Art Allies
zondag 25 juni 2023
Eerste Groepsexpositie Art Allies
woensdag 21 juni 2023
Minerva Graduation Show 2023
woensdag 7 juni 2023
Het verhaal achter de open call: ‘Beelden aan de Hoornse kust’
woensdag 17 mei 2023
De Gedenktuin van Monice Janson en Leontien Wiehink
zondag 14 mei 2023
Coen Vunderink bij MUGA Heerenveen
dinsdag 9 mei 2023
De Amerikaanse schrijver Philip Roth constateerde het al, ergens in de jaren negentig toen hij een interview gaf aan Michaël Zeeman 'Het boek wordt ingeruild voor het scherm.' Hij doelde op de opkomst van films, series, bioscopen en televisie. Het internet stond toen nog in de kinderschoenen en werd niet genoemd. Laat staan e-books. Of digitale kunst.
Tabor Robask -Colorwheel
Schilderijen zijn er nog, net als boeken van papier en zullen ook niet verdwijen. Nieuwe media en nieuwe vormen van kunst zijn - anders dan praktische gebruiksmiddelen zoals een typmachine - geen vervangers van wat er al is, maar vullen het rijke pallet aan mogelijkheden alleen maar aan. In museum CODA in Apeldoorn spelen ze daar op in met de nieuwe expositie 'Behind the Screens.'
'Behind the screens laat je nadenkenover de aard en betekenis van beeldende kunst in het huidige tijdsgewricht.' Met alle tijd die mensen tegenwoordig achter (en voor) de schermen doorbrengen is de expositie 'Behind the screens' in een van de grotere provinciale musea in Nederland iets waar we op konden wachten. De zwarte schotten als achtergrond, in plaats van het gebruikelijke smetteloos wit, geeft de bezoeker een bioscoopgevoel. De digitale kunst spat van de doeken, pardon, het scherm.
Constant Dullaart - Jennifer in Paradise
Met kunstwerken van Constant Dullaart, Evan Roth, Jonas Lund, Harm van den Dorpel, Jan Robert Leegte, Rafaël Rozendaal, Harold Cohen, David Hockney, Dennis Rudolph, Petra Cortright, Nam June Paik, Hiroshi Kawano, Peter Struyken en Özgür Kar. De expositie is tot en met 4 juni te zien in CODA.
Evan Roth - Strand 67
Evan Roth - Strand 163
Peter Struycken - BOULEZ 26 04aug04-06maa05 07C.
Jonas Lund - Untitled
Harm van den Dorpel, Jan Robert Leegte, Rafaël Rozendaal e.a. NFT's in slideshow
Harold Cohen -King
David Hockney -Untitled
Dennis Rudolph - Tears of Hermes
Rafaël Rozendaal -Abstract Browsing
Evan Roth -Internet cache self-portrait
Petra Cortright - Fleurs d'oranger d'arabie (videoloop)
Behind the screens in Museum CODA
Nam June Paik - Internet Dweller: mpbd.three.cssspv
Rafaël Rozendaal, Doors 61 & 33
Özgür Kar - Macabre
Museum CODA in Apeldoorn