BOKNET
Beroeps Organisatie Kunstenaars

Op het Kunstnieuws van BOK doen we verslag van exposities. We bezoeken kunstbeurzen, galeries en andere podia voor beeldend kunstenaars. Zo nu en dan is er ook ruimte voor andere artikelen, zoals interviews, columns en opinie. 

We willen zo een beeld schetsen van het kunstklimaat in Nederland en laten zien wat beurzen, galeries en andere podia voor professionele kunstenaars kunnen betekenen.
 

Overig nieuws

maandag 5 mei 2025
75 jaar figuratieve kunst in Drents Museum II

maandag 5 mei 2025
75 jaar figuratieve kunst in Drents Museum I

woensdag 19 maart 2025
Roos ten Berg bij Museum Weesp

donderdag 13 maart 2025
Standing Out @ Kunstruim Amsterdam

donderdag 14 november 2024
Echo's van de Biotoop - KEL-30

zaterdag 9 november 2024
Art Allies in de Boterhal van Hoorn

donderdag 3 oktober 2024
Frederique Jonker bij Galerie Van Gelder

maandag 30 september 2024
Derk Thijs bij Galerie Onrust

dinsdag 10 september 2024
Poubelle - The beauty of waste material

dinsdag 3 september 2024
Terugblik Art Weiland

vrijdag 23 augustus 2024
Ron Mandos' Graduates 2024 II

vrijdag 23 augustus 2024
Ron Mandos' Graduates 2024 I

zondag 4 augustus 2024
Droomland: Open Stal 2024 PART III

zaterdag 3 augustus 2024
Droomland: Open Stal 2024 PART II

vrijdag 2 augustus 2024
Droomland: Open Stal 2024 PART I

zaterdag 13 juli 2024
Forever Young expositie in de Boterhal van Hoorn III

vrijdag 12 juli 2024
Forever Young expositie in de Boterhal van Hoorn II

donderdag 11 juli 2024
Forever Young expositie in de Boterhal van Hoorn I

zaterdag 25 mei 2024
De laatste expositie bij galerie 'with tsjalling'

woensdag 17 april 2024
Studio KASBOEK en Mathieu Meijers in Stedelijk Museum Breda

dinsdag 5 maart 2024
Vrolijk brein bij Drawing Centre Diepenheim

woensdag 21 februari 2024
Kleurrijke wereld in 't Kunstenlab

zondag 18 februari 2024
Abstracte Nederlandse kunst in Milaan

vrijdag 16 februari 2024
Houtskoolkunst in Museum Twenthe

zondag 4 februari 2024
Art Rotterdam PART III Prospects

Artproject @ Vijzelgracht Amsterdam

zaterdag 19 januari 2013

Kunstnieuws: Marjan Laaper is een van de drie finalisten voor het Ramses Shaffy Art Project. Ter ere van van de zanger en acteur (1933-2009) is er een kunstwedstrijd uitgeschreven voor het nieuwe metrostation Vijzelgracht, tussen de Weteringeschans en de Prinsengracht. Tot 16 februari kan er gestemd worden op http://www.ramsesshaffyartproject.nl/

Zij ontwierp een gekleurd lijnenspel van LED-lampjes die langzaam oplichten, elkaar kruisen en verbindingen maken. Daarmee wil ze de levensloop van Shaffy en de levenslopen van ons, toeschouwers, belichten. De lijnen doen ook denken aan metrolijnen.

Als ze allemaal tegelijkertijd aangelicht worden, verschijnt er een portret van Ramses Shaffy. De levenslijnen zijn zo gepositioneerd dat ze, afhankelijk van het moment, Ramses Shaffy in telkens een andere fase van zijn leven laten zien.

De andere twee finalisten zijn Yuri Veerman en Lotje van Lieshout. Veerman stelt de songteksten van Shaffy centraal. In zijn project verschijnen doorlopend flarden teksten op een groot scherm. Van Lieshout wil een collage gefotografeerde taferelen tonen. Het gaat haar vooral om het tonen van de grote begrippen die kenmerkend waren voor Shaffy: vrijheid, romantiek en avontuur, maar ook eenzaamheid en weemoed.